Facebook

děvčátko tuší projekt

Děvčátko tuší

živé audiovizuální provedení stejnojmenného alba Jany Loty a výstava reprodukcí originálních obalů

„Děvčátko tuší“ je hudebně výtvarný projekt, který společně vytvořila Jana Lota, designérka Makoška. Makovice (Markéta Jáňová) a děti s vadami zraku a řeči ze základní školy Havlíčkovy v Opavě.

Na počátku celého projektu byla Jana Lota a její kapela. Finální podobu získala deska „Děvčátko“díky produkci Miroslava Chyšky. Následně se k projektu připojila celá základní škola Havlíčkova – děti se zrakovým postižením a s vadami řeči speciální technikou namalovaly 202 originálních obrázků přímo na booklet – jejich kresby jsou výtvarným zpracováním Janiny hudby, vizualizací jejích textů. Je až s podivem, jak dokázaly vystihnout mnohdy ne zrovna jednoduché pocity a myšlenky…

Projekt se nakonec spontánně rozrostl na putovní výstavu reprodukcí zmíněných kreseb-výstavu kurátorsky zaštiťuje designérka Makoška.Makovice, která 50 vybraných kreseb graficky zpracovala. Zvětšené reprodukce kreseb jsou určeny k prodeji, 100,- kč z každé prodané kresby poputuje do Opavy malým výtvarníkům. Stejnou částku dostane škola z každé prodané desky,  kalendáře na rok 2013 nebo pexesa, které jsou tematicky složené opět z obrázků dětí.

Bližší informace o termínech, stejně jako další aktuální informace o projektu jsou průběžně k dispozici také na stránkách www.janalota.cz.

GALERIE